Battle Hack Warsaw – czyli jak zostać herosem hackingu

Battle Hack Warsaw – czyli jak zostać herosem hackingu


Zostań bohaterem hackingu, pomóż lokalnej społeczności, wygraj słynny topór i… 100 tys. dolarów. Brzmi świetnie? W takim razie do dzieła. Okazja nadarzy się już 12-13 lipca w Warszawie.

hack

Battle Hack to seria rozgrywanych globalnie hackatonów, organizowanych i sponsorowanych przez PayPal. Jak twierdzą sami organizatorzy, cel turnieju jest prosty: „Chcemy znaleźć najlepszą drużynę koderów, jakich nosi ta Ziemia. Poradzą sobie tylko ci, którzy mają boski dar hackowania i chcą zrobić coś dobrego”.

W jaki sposób? Wszyscy uczestnicy za zadanie otrzymują rozwiązanie jakiegoś palącego lokalnego problemu poprzez kodowanie. Spektrum jest szerokie, nie ma również ograniczenia w stosunku do języku programowania. Aplikacja, która pomaga niewidomym dowiadywać się o rozkładzie komunikacji miejskiej? Program, który usprawnia funkcjonowanie urzędów? Tylko kreatywność jest tutaj granicą.

Zwycięzcy pierwszej nagrody każdego z regionalnych konkursów otrzymują legendarny topór wikingów i zaproszenie do Walhalli każdego informatyka – Doliny Krzemowej. A tam zaczyna się już robić naprawdę ciekawie, w listopadowych finałach można bowiem wygrać aż 100 tys. dolarów. Co istotne, każdy z uczestników zachowuje pełne prawa autorskie do swojej aplikacji.

W 2013, bezkonkurencyjny okazał się Team Moscow, zgarniając całą pulę nagród. W tym roku w 14. miastach śmiałkowie staną do walki, aby odebrać to, co do nich należy. Wśród nich jest również Warszawa, gdzie lokalny finał odbędzie się w dnia 12-13 lipca. Każda z drużyn może zgłosić maksymalnie 4-osobowy zespół.

Drużynę na Battle Hack Warsaw 2014 możecie zarejestrować tutaj.

Do dzieła – sława czeka na odważnych!

axe

 

Post sponsorowany.